Szamba betonowe – trwałe i wytrzymałe

Nie każdy budynek mieszkalny lub użytkowy może zostać przyłączony do zbiorczego np. miejskiego systemu odprowadzania nieczystości. Jest to poważny problem, wymagający zastosowania innych rozwiązań, takich jak funkcjonalne szamba betonowe.

Są to popularne zbiorniki bezodpływowe, wytwarzane z wytrzymałych gatunków betonu i częściej stosowane niż ich odpowiedniki z tworzyw sztucznych. Mają wiele niepodważalnych zalet, z których najważniejszą jest duża odporność na uszkodzenia, na jakie mogą być narażone podczas codziennej eksploatacji oraz atrakcyjna, stosunkowo niska cena. Nie straszne im są przede wszystkim siły nacisku, dzięki czemu można je montować pod parkingami, a nawet bezpośrednio pod powierzchnią drogi. Szambo betonowe dzięki zastosowaniu w procesie produkcji najnowszych mieszanek tego praktycznego materiału zniesie też bez uszczerbku agresywne działanie substancji chemicznych, zachowując wymaganą szczelność. Nie trzeba ich również specjalnie kotwiczyć w gruncie, a na miejscu utrzymuje je własny ciężar, uniemożliwiając przesuwanie przez wody gruntowe. Właściwie dokonane podłączenia gwarantują też, że na zewnątrz nie wydostanie się szkodliwa zawartość, doprowadzając do niebezpiecznego skażenia.

Tego typu szamba to rozwiązanie idealne zwłaszcza dla małych gospodarstw, produkujących niewielką ilość zanieczyszczeń, wręcz wskazane, kiedy na posesji znajduje się ujęcie wody pitnej. Pewien problem może jedynie sprawić ich montaż, wymagający zastosowania dźwigu o dużej nośności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.